radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۴۲۰۱
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۴:۲۱-28 December 2014
نصب 20 دوربین کنترل ترافیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج از آغاز برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی اولین خط BRT این کلانشهر خبر داد.

به گزارش البرزنيوز به نقل از روابط عمومی شهرداری کرج، احمد افضلی نبود خطوط بی‌آرتی را در کلانشهر کرج یک آسیب جدی عنوان کرد و گفت‌: در عین حال، ناوگان اتوبوسرانی کرج مجهز به 900 دستگاه اتوبوس فعال است اما با توجه به حجم زیاد جابه‌جایی‌ها، این شهر نیازمند راه‌‌اندازی خطوط بی‌آرتی است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج افزود: مطالعات لازم برای راه‌اندازی اولین خط بی‌آرتی کرج از میدان شهید سلطانی تا ملارد انجام شده، ضمن اینکه مطالعات اجرای طرح پیاده‌راه‌ها و ساخت پارکینگ‌های طبقاتی در نقاط پرتردد و پر ترافیک کرج نیز آغاز شده است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر 12 هزار دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی کرج در حال فعالیت هستند و ساماندهی ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس از برنامه‌های سال آینده این معاونت است، اظهار کرد: تاکنون پنج پل عابر پیاده در کرج احداث شده و هشت پل دیگر نیز نصب خواهد شد.

افضلی با اشاره با اینکه امسال 3 میلیارد تومان اعتبار برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی کرج اختصاص یافته و هم‌اکنون نوسازی اتوبوس‌های این ناوگان در حال انجام است، اظهار کرد: علاوه بر این، افزایش خطوط تاکسیرانی و ساماندهی ناوگان تاکسیرانی نیز در دستور کار این معاونت قرار دارد.

وی با بیان اینکه عملیات اجرای احداث مرکز کنترل ترافیک کرج از سال گذشته شروع شده، تصریح کرد: این مرکز در حال حاضر آماده است و تا پایان سال جاری با نصب 20 دستگاه دوربین در سطح شهر، کار خود را به صورت آزمایشی شروع می‌کند.

افضلی با اشاره به‌ اینکه طی سال جاری یک‌هزار و 500 مترمربع تابلوی هدایت مسیر در سطح شهر کرج نصب شده، اظهار کرد: سال آینده در ورودی‌‌های شهر، تابلوهای اطلاع‌رسانی موسوم به وی‌ام‌اس نصب می‌کنیم تا مردم راحت‌تر مسیر خود را انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه امسال حدود 500 فضای پارک مکانیزه از جمله دو پارکینگ ارتفاعی و پازلی، هر یک با ظرفیت 90 فضای پارک در گوهر‌دشت و فردیس آماده شده، تصریح کرد: علاوه بر این، یک پارکینگ در خیابان مظاهری با حدود 200 فضای پارک و پارکینگ دیگر نیز با ظرفیت 90 فضای پارک در اما‌م‌زاده حسن (ع) به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون شهردار کرج در پایان با تأکید بر اینکه احداث 500 فضای پارک، نصب هشت پل عابر پیاده و اصلاح هندسی مکان‌هایی که با مشکل ترافیکی مواجه هستند، برای سال آینده در دستور کار این معاونت قرار دارد، خاطرنشان کرد: اتمام طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهر کرج و اجرای برنامه‌های گسترده‌ای برای آموزش و فرهنگ‌سازی ترافیک، از دیگر برنامه‌های سال 94 است.
برچسب ها:
BRT
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: