radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۵۷۰۱
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۴-10 February 2015
به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، هفت پروژه بزرگ عمرانی و ورزشی عصر دوشنبه با حضور مسوولان استانی و مدیریت شهری درکلانشهرکرج به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا،نخستین پروژه بهسازی و بازسازی پارک 36هکتاری شهید چمران بود که با40 سال قدمت پساز تغییر کلی فضاهای سبز امکانات تفریحی، رفاهی و فرهنگی آن امروز با امکانات ویژه بر روی شهروندان گشایش یافت.

این پارک دارای سالن سینما ، وسایل بازی کودکان، شهربازی، ست تندرستی، مجموعه ورزشی و گلخانه است که با زیباسازی آن اکنون جلوه دیگری به خود گرفته است.

پارک مذکور درسالهای گذشته به علت همجواری با رودخانه کرج و وجود درختان تنومند به مکان تجمع اراذل و اوباش، معتادان و کارتن خواب ها تبدیل شده بود.

دومین پروژه گشایشی مجموعه ورزشی پارک شهید چمران بود که عملیات اجرایی آن از دو سال پیش در زمینی به مساحت دو هکتار آغاز شد، این مجموعه ورزشی دارای دو زمین بسکتبال، دو زمین تنیس، دو زمین والیبال، یک زمین مینی گلف، یک کورت اسکواش و یک زمین فوتبال استاندارد است.

همچنین درحاشیه زمین فوتبال این مجموعه، جایگاه تماشاگران به ظرفیت 600 نفر نیز احداث شده ضمن آنکه امکاناتی ازقبیل رختکن، سرویس بهداشتی و ساختمان مدیریت در آن احداث شده است.

این مجموعه ورزشی برای میزبانی از فستیوال های ورزشی دررشته های مختلف پیش بینی شده است.

سومین پروژه، بهره برداری از فاز یک بوستان جهانما بود که ازابتدای سال 90 بااعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال آغاز و روز دوشنبه گشایش یافت.

پارک جهانما به وسعت 110 هکتار در حد فاصل بزرگراه تهران-کرج و بزرگراه شهید همت قراردارد، این پارک یکی از مجموعه های دیدنی استان البرز است که در آن گونه های مختلف گیاهی جهان نگهداری می شود.

بهسازی بخشی از این پارک و آماده سازی آن برای اجرای پروژه های تحقیقاتی دانشجویان و تفرج گردشگران از مهم ترین اقدمات انجام گرفته دراین مجموعه است .

چهارمین پروژه، بهره برداری از شبکه توزیع آب خام قنات ترقی و انتقال آن به فضاهای سبز کرج است که با اعتباری بالغ برسه میلیارد ریال با هدف تامین آب بخشی از فضای سبز مناطق پنج، شش، هفت و هشت و 9 کرج احداث شده است.

برای این پروژه 11میلیارد و500 میلیون ریال هزینه شده است.

پنجمین پروژه بهره برداری از پارک حاشیه ورزشگاه انقلاب اسلامی بود که در زمینی به مساحت 13هزار متر مربع در ضلع شمالی این ورزشگاه ساخته شده است.

دراجرای این پروژه که بیش از10میلیارد ریال برای آن هزینه شده است، اقداماتی نظیر نصب سه هزار مترمربع کف پوش معابر، 6 هزارمترمربع چمن کاری ، 10 سایه بان پرگولا، سه مجموعه وسایل تندرستی ، یک هزارو 200 متر رزکاری وکاشت 500 مترمربع گل فصلی انجام شده است.

بوستان کسری به مساحت بیش از سه هکتار در حاشیه باغ جهان، ششمین پروژه ای بود که به بهره برداری رسید، این بوستان دارای سالن آمفی تئاتر روباز، ست تندرستی و سرویس بهداشتی است ، 940 متر مربع زیرسازی معابر و سه هزارو 200متر مربع درآن گلکاری شده است .

آخرین پروژه جنگلکاری باغستان و طرح کمربند شمالی کرج به وسعت 500 هکتار بود که به بهره برداری رسید.

این طرح با هدف کاهش آلودگی هوا و طراوت و پاکیزگی کلانشهر کرج بااعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال اجرا شده است .

در آیین گشایش این طرح ها که تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر، مدیرکل ورزش و جوانان و شماری از شهروندان و ورزشکاران حضور داشتند، شهردار کرج در سخنانی با اشاره به اجرای طرح های مختلف عمران شهری گفت: شورا و شهرداری کرج مصمم به اجرای طرح های بزرگ عمرانی و خدماتی دراین کلانشهر هستند.

'علی ترکاشوند' افزود: در بخش فضای سبز و تامین امکانات و فضاهای ورزشی شهرداری کرج گام های بزرگی برداشته است.

وی بیان داشت:علاوه برمکان های کنونی ورزشی در مناطق دوازدهگانه کرج، تصمیم مدیریت شهری برآن است یک سالن ورزشی چند منظوره در شهر احداث کند.

ترکاشوند، تجلیل از قهرمانان شهروکمک به هیات های ورزشی را از دیگر اقدامات شورا و شهرداری دانست وگفت: بودجه عمرانی حوزه ورزش در سال 94 به سه برابر افزایش یافته است.

صبح دوشنبه نیز سه طرح خدماتی در حوزه تاکسیرانی کرج به بهره برداری رسید
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: