radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۵۸۳۸
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۵-15 February 2015
ماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان فردیس با وجود جمعیت زیادی که درخود جای داده از کمترین امکانات بهداشتی و درمانی برخوردار است.
 
منطقه البرز، محمد جواد کولیوند در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیماران این شهرستان برای انجام امور درمانی خود ناچارند یا به بیمارستان‌های کرج مراجعه کنند و یا به تهران بروند. بدون شک این رفت وآمدها علاوه بر اینکه هزینه زیادی به بیماران تحمیل می‌کند، وقت زیادی نیز از آنان می‌گیرد و روح و روان آنها را آزرده می‌سازد.
 
وی ادامه داد: با رایزنی‌های انجام شده بنا شده است بیمارستانی در این شهرستان ساخته شود. کلنگ آن در دهه فجر امسال به زمین زده شد. بدیهی است ساخت این بیمارستان نیازمند تخصیص اعتبارات است، چرا که بدون پول هیچ پروژه‌ای به اتمام نخواهد رسید. بنا شده برای سال آینده 2 میلیارد تومان برای این بیمارستان تخصیص یابد تا فرایند تکمیل آن با سرعت پیش برود.
 
نماینده مردم کرج درمجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ‌برای ساخت این بیمارستان تنها اعتبارات دولتی کافی نیست و خیرین نیز باید وارد میدان شوند. علاوه براین بیمارستان، بنا شده سال آینده چهار میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان سید الشهدای کرج هزینه شود.
 
این مسئول به توقف پروژه بزرگراه شهید همت اشاره کرد و افزود: این پروژه تنها به استان البرز تعلق ندارد و به نوعی پروژه‌ای ملی محسوب می‌شود. طی دوسال اخیر 30 کیلومتر از این بزرگراه، تکمیل و زیر بار ترافیک رفته است ولی این بزرگراه در محدوده هفت کیلومتری جنوب شرقی کرج به دلیل برخی مشکلات مالی متوقف شده است.
 
کولیوند تصریح کرد: توقف این پروژه باعث ایجاد قفل ترافیکی در ورودی شرقی کرج شده است که این امر مشکلات زیادی را به خصوص در ساعات اولیه صبح و اواخر عصر به دنبال دارد. در حال حاضر بار این بزرگراه به محور کرج – تهران تحمیل شده بنابراین باید هرچه زودتر فکری به حال تکمیل این بزرگراه کرد.
 
این مسئول بیان کرد: مسوولان کشوری و استانی برای ادامه این پروژه، ساخت دو بزرگراه شمالی و جنوبی در استان البرز را پیش بینی کرده‌اند. اگر چه بخشی کوچکی از پروژه بخش جنوبی بزرگراه توسط شهرداری کرج اجرایی شده اما پروژه بخش شمالی همچنان دست نخورده باقی مانده است. پیگیر تکمیل بزرگراه شهید همت در حوزه جغرافیایی استان البرز هستیم و امیدواریم این پروژه در کمترین زمان به سرانجام برسد.
 
کولیوند به بحرانی شدن وضعیت آلودگی هوا دراستان اشاره کرد و گفت: استان البرز توان این حجم تردد خودرو و افزایش روزبه روز جمعیت را ندارد. با این روند محیط‌های طبیعی نابود می‌شوند. عوامل مذکور باعث شده‌اند که غلظت آلاینده‌های هوا روز به روز بیشتر و از تعداد روزهای پاک کاسته شود.
 
وی تصریح کرد: تا چندی پیش تعطیلی پنج شنبه‌های اداره‌ها باعث شده بود بخشی از آلودگی هوای استان کاهش یابد ولی متاسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفت که تعطیلی پنج شنبه‌های استان لغو شد. نمایندگان مردم البرز در مجلس شورای اسلامی به دنبال اجرایی شدن دوباره تعطیلی پنج شنبه‌ها هستند. بدون شک مشکل آلودگی هوای استان تنها با تعطیلی مجدد پنج شنبه‌ها حل نمی‌شود بلکه این امر نیازمند مشارکت عمومی مردم برای استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی و توجه بیشتر به منابع طبیعی، به ویژه فضای سبز است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: