radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۵۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰-16 February 2015
 معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش می‌گوید درآمد حاصله از فروش استقلال و پرسپولیس بر اساس قانون باید به بودجه وزارت ورزش افزوده شود.

به گزارش ایسنا، پس از اینکه امیر رضا خادم گفت که امیدوار است پول حاصله از فروش سرخابی‌های تهران به بودجه ورزش افزوده شود، پورحسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که تمامی درآمد حاصله از این فروش به خزانه واریز می‌شود. با این حال امروز مناف هاشمی، معاون مالی و پشتیبانی وزارت ورزش در تازه‌ترین اظهارنظر گفت که بر اساس قانون این پول باید صرف تکمیل پروژه‌های نیمه تمام روستایی شود. او گفت: من صحبت‌های آقای خادم را در این باره نشنیدم اما مصاحبه آقای پورحسینی با رادیو را گوش دادم که گفتند این پول باید به حساب خزانه واریز شود. متاسفانه دوستان یا به قانون اشراف ندارند یا اینکه توجه نداشته‌اند. در قانون بودجه سال 93 آمده که در آمد حاصله از فروش شرکت‌های گروه 2 باید در جدول شماره 5 بودجه 93 واریز شود. استقلال و پرسپولیس هم از جمله شرکت‌های گروه 2 محسوب می‌شوند بنابراین درآمد به دست آمده از فروش این دو باشگاه باید جزو منابع جدول شماره 5 به حساب بیاید.

وی افزود: شاید ما نتوانیم این پول را صرف ورزش شهری کنیم اما می‌توانیم بر اساس قانون، این درآمد را برای ورزش روستایی و تکمیل پروژه‌های ناتمام هزینه کنیم. بر این اساس با آقای جهانگیری معاون اول رییس جمهور مکاتبه کردیم و ایشان هم به سازمان مدیریت دستور دادند که منابع حاصله از فروش این دو باشگاه برای تکمیل پروژه‌های ناتمام روستایی در اختیار وزارت ورزش قرار گیرد.

هاشمی در پایان گفت: اگر استقلال و پرسپولیس امسال به فروش نرفت از نمایندگان مجلس استدعا داریم که درآمد به دست آمده از فروش این دو باشگاه در سال 94 را در بودجه سال آینده ورزش ببینند چرا که این درآمد می‌تواند کمک بزرگی به تکمیل پروژه‌های ناتمام باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: