radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۵-19 February 2015
معاون استاندار البرز:
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار البرز گفت: فاز نخست مطالعات آمایش سرزمین این استان انجام شد.

ذبیح‌الله قائمی ظهر امروز در هفتمین جلسه کارگروه آمایش سرزمین با محوریت آینده‌نگری اظهار کرد: توسعه استان البرز یکی از مهمترین برنامه‌ها و رویکردهای مهم مسئولان در البرز است.

وی ادامه داد: مسئولان برای اجرایی این مهم اهتمام ویژه‌ای داشته و این مهم را مبنای اصلی کار خود قرار داده‌اند.

این مسئول با اشاره به اینکه تحلیل وضعیت موجود استان در بخش‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، صنعتی و کشاورزی است و آینده‌نگری و ترسیم دورنمای درستی از آینده استان بر مبنای تحلیل درست وضعیت موجود از مهمترین اولویت‌های اجرای این طرح است، افزود: مطالعات آمایش به عنوان یک کار پژوهشی باید تصویر روشن و شفافی از مسائل کلیدی اعم از توانمندی‌ها، قابلیت‌ها، ضعف‌‌ها و محدودیت‌های استان در بخش‌های گوناگون ارائه شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار البرز با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمین به عنوان نقشه راه استان، خروجی اطلاعات استخراج شده خواهد بود، لزوم همکاری دستگاه‌ها در این زمینه را یادآور شد و گفت: مدیران، اطلاعات به روز و تکمیلی را در اختیار مشاور برنامه آمایش استان قرار دهند.

*کوتاهی در تدوین سند آمایش مسیر توسعه استان را با چالش روبه‌رو می‌کند

وی با اشاره به اهمیت تدوین سند آمایش سرزمین در روند توسعه‌یافتگی این استان، خاطرنشان کرد: مطالعات آمایش سرزمینی به عنوان یکی از اسناد راهبردی و بالادستی برای هماهنگ‌سازی عملیات عمرانی و سرمایه‌گذاری‌های جدید متناسب با شرایط در حال‌گذار ملی و بین‌المللی با رعایت موازین آینده‌نگری و متناسب با امکانات، قابلیت‌ها و فرصت‌های کشور و استان کاربرد به‌سزایی دارد.

قائمی خاطرنشان کرد: بر همین اساس هرگونه کوتاهی احتمالی در این راستا می‎تواند مسیر توسعه آینده استان را با چالش‌های جدی روبه‌رو کند.

وی گفت: در تهیه سند آمایش استان البرز به طبیعت‌گردی، شهرک صنعتی فناوری، صنایع هایتک، ساختار جمعیتی مهاجرت، افزایش جمعیت، ظرفیت منابع آبی استان و وجود مسکن مهر توجه شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: