radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۶۰۷۵
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۹:۲۹-24 February 2015
مدیرکل امور اجتماعی استانداری البرز:
مدیرکل امور اجتماعی استاندار البرز گفت: وضعیت سکونت‌گاه‌های غیررسمی در البرز مشخص شود.
 
حمیدرضا عسگری ظهر امروز در جلسه ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی استان البرز اظهار داشت: ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در این استان با توجه به این که البرز پایلوت اجرای این طرح است یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید هر چه سریع‌تر از سوی مسئولان انجام شود.

وی ادامه داد: در این راستا مسئولان باید به صورت جدی تری پیگیر این موضوع باشند و ساماندهی این سکونتگاه‌ها را از مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود قرار دهند.

عسگری تأکید کرد: در این راستا کلیه دستگاه‌ها مکلفند تا ظرف مدت یک هفته گزارش اقدامات انجام شده خود را به این اداره کل اعلام کنند.

این مسئول تصریح کرد: شورای اجتماعی کشور پس از بررسی‌های صورت گرفته از وضعیت مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی در استان البرز این استان را بعد از خراسان به عنوان دومین پایلوت اجرای طرح سکونتگاه‌های غیررسمی در کشور معرفی کرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با بیان اینکه طرح ساماندهی این مناطق در دستور کار اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز قرار دارد، کانون‌های اجرای این طرح را مناطقی چون اخترآباد، سهرابیه و خط 4 حصار  عنوان کرد.
وی زندان‌های البرز را سرمنشاء شکل‌گیری شبکه‌های حاشیه نشینی در این استان ذکر کرد و گفت: شکل‌گیری این مناطق در قلب استان البرز، خود مرکزی از آسیب‌های اجتماعی برای این استان است.
 
*عدم توجه به حاشیه نشینی بحران اجتماعی جدی تری را به دنبال خواهد داشت
عسگری تصریح کرد: استقرار زندان‌ها در استان البرز هزینه‌های اجتماعی فراوانی را به این استان که خود در مرکز ثقل پایتخت سیاسی کشور قرار دارد، تحمیل کرده است و هر آسیبی در این حوزه بحران را به پایتخت نیز می‌کشاند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با اشاره به تلاش‌های ویژه نیروی انتظامی در این زمینه همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط را راهگشای بسیاری مشکلات اجتماعی عنوان کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: