radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۵۹-28 February 2015
رئیس سازمان لیگ پیشنهاد کرد، مجموعه‌های ایران خودرو و سایپا دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بخرند.
تسنیم: مهدی تاج در حاشیه نشست هم‌اندیشی بازاریابی ورزشی در ایران درجمع خبرنگاران، گفت: مواردی چون بازاریابی ورزشی کمک می‌کند تا آینده‌ای روشن در ورزش کشور داشته باشیم. این موضوعات تنها مربوط به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نبوده و نیست، بلکه شامل همه بخش‌های ورزش می‌شود.

وی افزود: فوتبال قابل مقایسه با سایر رشته‌ها نیست و پنج هزار و 600 مسابقه دارد، در حالی که مسابقات سایر رشته‌ها به نیمی از‌ آن هم نمی‌رسند. به هر حال فوتبال شرایط جداگانه‌ای دارد و در کانون توجهات مردم است و میزان هزینه‌های آن نیز طبیعتاً تفاوت می‌کند. البته دبیرخانه این همایش در اختیار ماست.

رئیس سازمان لیگ در خصوص غیبت کفاشیان در نشست هم‌اندیشی بازاریابی ورزشی در ایران نیز گفت: کفاشیان نبود که در این مجمع شرکت کند. البته خودش همه موارد را بلد است!

تاج در خصوص اعتصاب بازیکنان نفت نیز عنوان کرد: سازمان لیگ مکلف به پرداخت هزینه‌های باشگاه نفت نیست. البته نفتی‌ها درست می‌گویند و باید حمایت شوند. ما در ابتدای فصل جلسه‌ای را با مسئولان باشگاه نفت داشتیم و هزینه‌ها را به آنها گفتیم. مسئولان باشگاه نفت این شرایط را پذیرفتند و هزینه‌های خوبی هم انجام دادند.

وی افزود: با وزیر ورزش صحبت کردم و قرار شد که جلسه‌ای را با رئیس سازمان صداوسیما برگزار کنیم. امیدوارم مشکلات اسپانسر و حق پخش تلویزیونی حل شود البته ما تا همین جا 18 و نیم میلیارد از اسپانسر گرفته‌ایم که بیشتر از سال قبل بوده است. اگر پول صداوسیما هم به دست ما برسد دو برابر پارسال دریافتی داشته‌ایم.

رئیس سازمان لیگ در پاسخ به این پرسش که با مصوبه مجمع تشخیص مصلحت امکان دریافت این پول از صداوسیما وجود دارد، عنوان کرد: وزیر ورزش در این خصوص زحمت زیادی کشیده و سه سال است که از صداوسیما پول گرفته‌ایم.

تاج در پاسخ به سوال خبرنگار در خصوص حساسیت‌های هفته پایانی لیگ برتر و دسته یک، گفت: برای جلوگیری از هر اتفاق و شائبه‌ای ناظرانی را به مسابقات لیگ برتر و دسته یک اعزام می‌کنیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار مبنی بر زمان هفته بیست وسوم لیگ برتر، تصریح کرد: تاریخ برگزاری هفته بیست‌وسوم لیگ برتر تغییر نخواهد کرد و در زمان خود برگزار می‌‌شود.

تاج پیشنهاد داد که مجموعه‌هایی چون ایران خودرو و سایپا اقدام به خرید دو باشگاه استقلال و پرسپولیس کنند و گفت: با این وضعیت این باشگاه‌هایی که تماشاگر آنچنانی ندارند می‌توانند تماشاگران زیادی به خود جذب کنند. اینکه برخی باشگاه‌های خصوصی ما مانند استقلال اهواز یا استیل آذین دچار مشکل شدند به دلیل آن است که ما مؤلفه‌های خصوصی‌سازی را در فوتبال کشورمان نداریم.

وی ادامه داد: اگر مجموعه‌هایی چون ایران خودرو و سایپا، پرسپولیس و استقلال را بخرند آن وقت سهمیه‌های آنها در اختیار دو استان دیگر قرار می‌گیرد و با این شرایط لیگ ما پویاتر خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ یادآور شد: در حال حاضر وقتی باشگاهی مانند نفت مسجد سلیمان اعلام می‌کند توانایی حضور در لیگ را ندارد همه نگران می‌شوند حال ببینید اگر استقلال و پرسپولیس واگذار شوند و اسپانسر آنها اجازه حضورشان در لیگ را ندهد چه اتفاقی خواهد افتاد؟! مجموعه‌هایی چون ایران خودرو و سایپا می‌توانند از پشتوانه میلیونی هواداران بهره‌مند شوند.

تاج درباره وضعیت مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس و اینکه گفته می‌شود حتی پول حمل‌ونقل با اتوبوس را ندارند، گفت: من معتقدم مدیران این دو باشگاه قهرمان هستند که آنها را در این وضعیت اداره می‌کنند. بسیاری از مدیران باشگاه‌های ما هم قهرمان محسوب می‌شوند، چرا که مشکلات مالی وجود دارد اما قطعاً به اندازه‌ای نیست که باشگاه‌ها بخواهند در فعالیت‌های خود دچار مشکل شوند.

وی درباره بحث تعویق مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال هم گفت: از این موضوع اطلاعی ندارم و این تصمیمی است که هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال می‌تواند درباره آن اظهارنظر کند.

رئیس سازمان لیگ در مورد اظهارنظرهای اخیر کرار جاسم در مورد فدراسیون فوتبال نیز گفت: امروز با دکتر احمدی، معاون فرهنگی وزارت ورزش صحبت کردم. به نظر ما بهتر است دیگر سفره بحث درباره کرار برچیده شود. اگر این بازیکن از صحبت‌هایش ابراز ندامت کرده ما باید به حرف او توجه کنیم البته این بازیکن سابقه این بداخلاقی‌ها را دارد اما اگر خودش می‌گوید که چنین اظهاراتی نداشته و پشیمان است بهتر است ما هم بنا را برهمین موضوع بگذاریم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: