radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۶۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۵-28 February 2015
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: بیمارستان کوثر چهارماه پس از واگذاری به علوم پزشکی، راه‌اندازی می‌شود.
 
حمید درفشی، درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: درحال حاضر سرانه درمانی استان البرز به نسبت سایر استان‌ها در وضعیت نامناسبی قرار دارد.
 
وی ابراز کرد: اکنون به ازای هر هزار نفر چهاردهم درصد تخت بیمارستانی دراستان وجود دارد که در مجموع حدود 900 تخت می‌شود.
 
درفشی افزود: برای این که تعداد تخت‌های استان به وضعیت استاندارد نزدیک شود باید بیش از 600 تخت بیمارستان به تعداد موجود اضافه شود.
 
وی درخصوص وضعیت نهایی بیمارستان کوثر نیز توضیح داد: براساس تفاهم نامه منعقد شده با تامین اجتماعی، قرارشده دانشگاه علوم پزشکی این بیمارستان را خریداری کند.
 
درفشی تصریح کرد: این بیمارستان چهارماه پس ازواگذاری راه‌اندازی می‌شود و قرار است در این بیمارستان بخش داخلی، روان پزشکی و مسمومیت ایجاد شود.
 
این مسئول با تایید خبر فروش تجهیزات این بیمارستان توسط شرکتی که اداره این مجموعه را به عهده داشت، گفت: دانشگاه علوم پزشکی این بیمارستان را بدون تجهیزات تحویل می‌گیرد و خود نسبت به تجهیز آن اقدام می‌کند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: شهرداری منطقه و نیروهای مسلح هم درجریان این بیمارستان وارد عمل شده‌اند و قرار است ساختمان این بیمارستان به همراه فضای دو هکتاری اطراف آن به دانشگاه علوم پزشکی فروخته شود.
 
وی در پایان افزود: با شرایط پیش آمده امید است این بیمارستان تا اوایل سال آینده راه‌اندازی شود.
منبع: ایسنا
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: