radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۸-08 March 2015
دارند مدال‌های طلا و نقره‌ رقابت‌های اسکی قهرمانی آسیا می‌گوید همواره تلاش می‌کند با تمام مشکلات بهترین عملکرد را داشته باشد ولی انتظار حمایت بیشتری را دارد.
 ایسنا: حسین ساوه شمشکی  با بیان اینکه مدال طلای رقابت‌های اسکی قهرمانی آسیا متعلق به مردم ایرانی است، گفت: این مدال برای همه مردم ایران است و آن را تمامی هم‌وطنانم تقدیم می‌کنم و امیدوارم در رقابت‌های آینده نیز بتوانم نتایج خوبی را بدست آورم.

او ادامه داد: خوشحالم که پس از ماه‌ها تلاش توانستم نتیجه زحماتم را ببینم و مدال طلای این رقابت‌ها را بدست بیاورم. با توجه به سختی‌های که سپری کردم این دو مدال خستگی من را از بین برد.

دارنده مدال طلای رقابت‌های اسکی قهرمانی آسیا با اشاره به مشکلاتی که در این فصل سپری کرده، گفت: امسال برف کمی در اوایل فصل داشتیم و در آن مقطع زمانی کمی دچار مشکل شدیم و به همین خاطر در این فصل سه جفت اسکی من شکست.

ساه شمشکی افزود: جنس برف پیست یانگ پیانگ با جنش برف ایران متفاوت است و شیب این دو تا سه برابر شیب پیست دربندسر بود که در آنجا تمرین کرده‌ بودم. با این حال در مدت زمان تمرینم در کره جنوبی تلاش کردم خودم را با شرایط تطبیق بدهم و مدت زمانی که تمرین کردم تاثیر خوبی بر روی من گذاشت.

او در مورد حریفان خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا، گفت: رقابت با حریفان کره‌ای و ژاپن همیشه دشوار است و در این میان حریفان قزاقستانی و ازبکستانی هم در آسیا قوی ظاهر می‌شوند، ولی در این دوره مشکل چندانی را برای من ایجاد نکردند.

کاپیتان تیم ملی اسکی آلپاین ایران با تاکید بر حضور در رقابت‌ها مختلف برای کسب آمادگی بیشتر، افزود: هر چقدر در مسابقات بیشتری شرکت کنم، استرس و فشار ناشی از مسابقات در ما کاهش پیدا می‌کند. اسکی یک ورزش ریسکی است و برای کسب آمادگی بیشتر باید در مسابقات مختلف شرکت کرد تا بتوانیم این استرس را از خود دور کنیم.

ساوه شمشکی ادامه داد: اسکی بازان باید در همه شرایط مختلف آب و هوایی اسکی کنند تا بتوانند برای حضور در رقابت‌های بین المللی دچار مشکل نشوند.

دارنده مدال طلای رقابت‌های قهرمانی آسیا به برخی مشکلاتی این رشته اسکی اشاره کرد و گفت: برای مثال سال گذشته که توانستیم سهمیه المپیک زمستانی را بدست بیاوریم، به هر یک از ما پنج میلیون تومان آن هم از طرف اسپانسر فدراسیون اسکی داده شد، این در حالی بود که برای کسانی که به المپیک رفتند مبلغ 10 میلیون تومان داده شد. من هر سال حدود سه تا چهار جفت چوب اسکی می‌خرم که هر جفت آن 4 میلیون تومان قیمت دارد و فقط امسال سه جفت چوپ اسکی من شکست که مبلغی در حدود 12 میلیون تومان برای من هزینه در بر داشت.

ساوه شمشکی بر اهمیت حضور ممتد در در اردوهای مختلف اشاره کرد و گفت: ورزشکارانی که در تور جهانی اسکی حضور دارند حداقل هشت ماه از سال را در پیست‌های اسکی کشورهای مختلف به سر می‌برند و وقفه‌ای در تمرینات آنها وجود ندارند. ما حداقل یک فاصله زمانی شش ماهه را در طول سال اسکی نمی‌کنیم و وقتی که پس از ماه‌ها وارد پیست اسکی می‌شویم باید داشته‌های خود را مرور کنیم.

او با اشاره به حضور یازده ساله‌اش در تیم ملی اسکی ایران، گفت: مطمئنا تنها با ورزش اسکی نمی‌توان زندگی خود را سپری و البته تامین کنیم و باید فعالیت دیگری را برای گذراندن زندگی داشته باشیم. من در طول سالهایی که عضو تیم ملی هستم حدود 5 تا 6 ماه در سال را در اردو سپری می‌کنم و وقتی برای انجام کارهای دیگر باقی نمی‌ماند. با تمام مشکلات و موارد مختلفی که وجود دارد تلاش ما برای گرفتن بهترین نتیجه است. همیشه سعی کردم در هر مسابقه‌ای بهترین عملکرد خودم را داشته باشم و به موارد دیگر فکر نکنم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: