radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۶۸۵۸
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۸-05 April 2015
تلگراف:
ولع شرکت های خارجی برای حضور در ایران از همین روزها بیشتر شده است و ایران در تنها چند ماه دیگر به بزرگترین اقتصاد خاورمیانه تبدیل خواهد شد، کشوری با پتانسیل بالا، منابع طبیعی بی نظیر و اشتهای سرمایه گذاری سیری ناپذیر، یکی از قطب های سرمایه گذاری خواهد شد که نادیده گرفتن آن به نفع هیچ اقتصاد هوشمندی نیست.
اقتصاد ایران درهای خود را به روی سرمایه گذاران شجاع باز کرده است و در صورت نگارش توافق در ماه های آتی بازار این کشور به یکی از پر پتانسیل ترین بازار منطقه تبدیل خواهد شد.

به گزارش البرزنیوز به نقل از سنا، اندرو کریچلو، در خبرگزاری تلگراف در توصیف بازار ایران پس از توافق هسته ای اظهار داشته است: ایران تا ماه های آتی تبدیل به یک مرکز سرمایه گذاری خواهد شد.

وی در این خصوص ادامه داد: عده ای به استقبال تیم مذاکره کننده رفتند و از آنها بابت زحمات چندساله تشکر به عمل آوردند.

به نظر می آید شرکت های خارجی همگی، ایران را به عنوان یکی از جدیدترین شرکای تجاری خود حساب خواهند کرد و اکنون زمان تقویت سرمایه گذاری خارجی در ایران است .

ولع شرکت های خارجی برای حضور در ایران از همین روزها بیشتر شده است و ایران در تنها چند ماه دیگر به بزرگترین اقتصاد خاورمیانه تبدیل خواهد شد، کشوری با پتانسیل بالا، منابع طبیعی بی نظیر و اشتهای سرمایه گذاری سیری ناپذیر، یکی از قطب های سرمایه گذاری خواهد شد که نادیده گرفتن آن به نفع هیچ اقتصاد هوشمندی نیست.

سر مارتین سورل، مدیرعامل شرکت WPP plc، بزرگترین شرکت تبلیغاتی و روابط عمومی جهان، طی سخنرانی در کنفرانسی در لندن در خصوص موقعیت های اقتصادی ایران ابراز داشت: ایران یکی از بزرگترین بازارهای نوظهور شناخته نشده دنیاست که با اتمام تحریم ها می توان بر روی آن حسابهای ویژه ای باز کرد.

ایران، کشوری که یکی از منابع غنی طلای سیاه در جهان است حساسیت شرکت های رویال داچ، بریتیش پترولیوم و توتال را برانگیخته است و واضح است که این شرکت ها با تمام دقت، ایران و فرصت های بکر سرمایه گذاری این کشور را زیر نظر دارند و از هر فرصت مغتنمی برای ورود به این کشور استقبال می کنند.

اما باید اعتراف کرد که تنها بازار مواد اولیه و کالاهای اساسی ایران نیست که داوطلب زیاد دارد، بازار سرمایه این کشور که ارزشی بالغ بر 170 میلیارد دلار دارد یکی از نقاط عطف این کشور است.

کشوری که در حدود 80 میلیون افراد تحصیل کرده است، بازاری پر رونق دارد که به نظر می رسد یکی از جذابیت های سرمایه گذاری تلقی شود.

اما در میزان تولیدات، ایران کشوری است که حتی با وجود تحریم های سخت از سوی کشورهای غربی، در مقایسه با دیگر کشورهای خاورمیانه، با آمار مناسبی همراه بود.

به طور مثال ایران در سال 2011 میلادی به طور میانگین در میزان تولیدات خودرو از کشور ترکیه پیشی گرفت.

این به این معناست که، اندازه و سایز اقتصاد ایران فرصتی است برای سرمایه گذاری در بخش های خدمات رسانی، خرده فروشی، مخابراتی و صنایع مالی در حالی که سرمایه گذاری در بخش زیرساخت ها، یکی از متمایز ترین فرصت ها در این کشور محسوب می شود به این دلیل که کمبود ارز خارجی در روزهای تحریم، در این کشور محسوس بود و به این ترتیب وارد شدن نقدینگی های ارزی به این کشور و راه اندازی پروژه های مختلف می تواند شرکت ها را منتفع سازد.

به هر حال ، انتظار می رود تا پایان روزهای کاری حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور معتدل این کشور، انتقال ایران از کشوری منزوی به یک مرکز تجاری عملی شود و این کشور به عنوان بازاری پیشرو در منطقه معرفی شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: