به روز شده در: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّداُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.      
کد خبر: ۱۰۷۲۱۶
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۹
معضل شهرهای بدون شهردار پدیده جدیدی است که در سال‌های اخیر گریبانگیر مدیریت شهری شده است.
معضل شهرهای بدون شهردار پدیده جدیدی است که در سال‌های اخیر گریبانگیر مدیریت شهری شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما  از پیک بامدادی، یک شهر مرزی که روزانه پذیرای هزاران مسافر خارجی است به علت اختلاف شورای شهر و استانداری دو سالی است که از وجود شهردار بی بهره است و طرح های عمرانی در این شهر متوقف شده است.

دروازه تجارت شمال غرب در دشت آفتاب گیر ایران با قدمتی یکصد ساله نزدیک به دو سالی است که نُقل محافل خبری شده آن هم نه به خاطر وجه تجاری یا مسافری اش بلکه اختلاف نظری که به قول مردم طرح های عمرانی خوابانده و شهر را رو به خرابی نهاده است .

در نبود شهردار دیدن حتی چند خودرو سنگین شهرداری برای یک لکه گیری آسفالت نیز در این شهر مرزی خاطره شده، جایی که به قول یکی از مسئولان میراث فرهنگی، سالانه میزبان حدود 850 هزار مسافر خارجی از کشورهای همسایه است.

دور باطل انتخاب و ابطال میان شورای شهر و از سویی استانداری اردبیل، دوئل رد و قبولی را میان این دو ایجاد کرده که حاصلش بی سامانی شهر بوده است.

آقای شاهدی از شورای بیله سوار می گوید هر سه ماه یکبار یک نامزد به استانداری معرفی کرده است اما استانداری افراد را به علت نداشتن شرایط لازم رد کرده که در شهرهای دیگر با همان شرایط مدیریت شهرداری را برعهده دارند و علت رد شدن برخی از نامزدهای شهرداری هم به صلاح نداستن استانداری بوده است .

اینکه که آیا با وجود دارا بودن شرایط عملی و گزینشی چرا  برخی کاندیداها به صلاح دانسته نشده اند و شهر بدون شهردار مانده است. 


شاهدی می گوید استانداری باید توضیح دهد؛ اما تلاش ما برای کسب پاسخ از استانداری اردبیل با وجود قول های متعدد به نتیجه ای نرسید .

شهرهای بدون شهردار پدیده و معضل جدیدی است که در سلیقه سیاسی و جناحی ریشه می دواند این پدیده فرق نمی کند که در کلانشهری مانند رشت سومین شهر گردش پذیر ایران باشد یا کرمانشاهی که شهردارش سه بار سال گذشته استعفاء می کند یا شهر مرزی که از دید یک میلیون مسافر خارجی اش تابلوی کشور محسوب می شود.

برچسب ها: چالش ، شهردار
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر: