به روز شده در: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّداُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.      
کد خبر: ۱۰۷۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۳
در نشست خبری گروه موسیقی «فروزان» عنوان شد
احسان تارخ گفت: ما به خاطر بیماری استاد کامکار، کنسرت را به دو بخش تقسیم کردیم که به ایشان فشار کمتری وارد شود. استاد کامکار 5 سالی است که درگیر بیماری است ولی خدا را شکر شرایط جسمی و روحی ایشان برای این اجرا خوب است.

به گزارش فارس، نشست خبری گروه موسیقی فروزان صبح امروز با حضور سیاوش عبدی سرپرست و احسان تارخ مدیر اجرایی این گروه برگزار شد.

احسان تارخ در ابتدای این نشست ضمن اشاره به سابقه فعالیت‌های گروه فروزان در گذشته گفت: گروه فروزان از چند سال قبل با محوریت سازهای کوبه‌ای شکل گرفت و رفته رفته کار خود را گسترش داد. این کنسرت دومین کار بزرگ گروه فروزان است.

وی افزود: کنسرت گروه فروزان در تالار وحدت به دو بخش فارسی و کردی تقسیم می‌شود و بین این دو بخش هم شاهد دو نوازی سنتور و تنبک استاد کیایی و استاد عبدی خواهیم بود.

سیاوش  عبدی آهنگساز این کنسرت نیز گفت: قسمت اول کنسرت در دستگاه همایون و اصفهان اجرا می‌شود که تصنیف‌های این بخش از ساخته‌های خودم است که آقای اثنی عشری نیز خوانندگی این بخش را بر عهده دارد.

وی ادامه داد: در بخش بعدی شاهد اجرای ساز و آواز خواهیم بود و در نهایت هم بخش دوم اجرا که به موسیقی کردی اختصاص دارد به خوانندگی بیژن کامکار روی صحنه خواهد رفت. آهنگسازی و اشعار نیز از ساخته‌های خودم است که البته همچنین سه اثر از گروه کامکارها که در گذشته ساخته شده را با تنظیمی جدید اجرا خواهیم کرد.

احسان تارخ در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی بر اینکه با توجه به بیماری آقای کامکار ایشان امکان خوانندگی را دارند یا خیر، گفت: ما به خاطر همین موضوع کنسرت را به دو بخش تقسیم کردیم که به ایشان فشار کمتری وارد شود. استاد کامکار 5 سالی است که درگیر بیماری است ولی خدا را شکر شرایط جسمی و روحی ایشان برای این اجرا خوب است.

وی در پایان این نشست گفت: بعد از این اجرا که در تالار وحدت و در روز 29 اردیبهشت ماه برگزار می‌شود تور شهرستان‌های گروه موسیقی فروزان آغاز خواهد شد.
برچسب ها: بیژن کامکار
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر: