radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۷۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱-01 July 2018
لیست دریافت کنندگان ارز دولتی صبح امروز در حالی از سوی بانک مرکزی منتشر شد که در این لیست از واردکنندگان خودرو وبسیاری اقلام درشت دیگرکه نقش موثری در التهابات اخیر بازار داشته اند،خبری نیست.

به گزارش مهر، بانک مرکزی صبح امروز با انتشار اطلاعیه ای، لیست اسامی و میزان ارز تخصیصی به واردکنندگان کالاهایی که از سوی وزارتخانه صنعت مشخص شده را منتشر و تاکید کرد که این لیست در برگیرنده تمام کالاهای تامینِ ارز شده توسط بانک مرکزی نیست.

با این تصریح بانک مرکزی، بطور طبیعی انتظار می رفت لیست منتشر شده صرفا محدود به تمام اقلام و کالاهای مرتبط با حوزه صنعت ، معدن و بازرگانی باشد اما با کمال تعجب در این لیست از اسامی واردکنندگان خودرو، قطعات خودرو، لوازم صوتی و تصویری و بسیاری از اقلام درشت دیگر که در التهابات قیمتی اخیر در بازار  نقش موثری داشته اند، خبری نیست.

در لیست منتشر شده از سوی بانک مرکزی، اسامی شرکتهای واردکننده از گوشی موبایل و حبوبات و خوراک دام گرفته تا کود و کره و کاغذ درج شده است و مشخص نیست چرا در این لیست از اسامی شرکتهایی که اقلام درشتی مانند خودرو و قطعات خودرو را با ارز دولتی وارد کرده اند، خبری نیست.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: