radaronline.ir

کد خبر: ۱۰۷۲۹۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶-07 July 2018
نخستین جلسه محاکمه ناظم مدرسه معین که به اذیت و آزار دانش‌آموزان متهم است؛ در مجتمع قضایی ارشاد آغاز شد.

به گزارش تسنیم، اوایل خرداد امسال بود که خبر تجاوز ناظم مدرسه‌ای در غرب تهران به 36 نفر از دانش آموزان رسانه‌ای شد؛ خبری که در همان روزهای ابتدایی، احساسات مردم را جریحه‌دار کرد.

به دنبال انتشار این خبر، رهبر معظم انقلاب اسلامی طی نامه‌ای به رئیس قوه‌قضائیه دستور داد پس از محاکمه، در اسرع وقت حدود الهی در رابطه با متهمان اجرا شود. در متن نامه معظم له آمده است: خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا کنید.

دادستانی تهران با توجه به دستور رهبر انقلاب، این پرونده را با جدیت در دستور کار قرار دارد و همان ابتدا برای ناظم مدرسه قرار بازداشت صادر و متهم روانه زندان شد.

در حالی که در این پرونده بحث بر سر تجاوز به دانش آموزان بود اما احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی در تاریخ 20 خرداد اعلام کرد: در این موضوع هفت دانش آموز معرفی شدند ولی با توجه به اینکه هیچ یک از آنها ادعایی درباره تجاوز فیزیکی نداشتند معاینه جسمانی انجام نشد و تنها معاینات روانشناختی به عمل آمد.

نهایتاً منصوری سرپرست دادسرای ارشاد اعلام کرد تشویق به فساد و کودک‌آزاری، اتهامات ناظم دبیرستان معین است و پرونده مزبور هشت شاکی خصوصی دارد و پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به یکی از شعبات مجتمع قضایی ارشاد ارسال شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: