radaronline.ir

کد خبر: ۶۸۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۵-07 December 2012
علی محمد بیدار مغز کارشناس تشریفات بین الملل در این خصوص با اشاره به عرف دیپلماتیک در چنین دیدارهایی گفت: پا روی پا انداختن سفیر جدید در دیدار با رئیس جمهور که از وی مقامی بالاتر دارد بی سابقه است.
سفیر جدید سوئد در زمان تقدیم استوارنامه خود به رئیس جمهور رفتاری غیر دیپلماتیک داشت اما به وی تذکر داده نشد.
 
به گزارش البرزنيوز به نقل از فارس، روز 13 آذر ماه سفرای جدید کشورهای نروژ و سوئد برای تقدیم استوارنامه خود به دیدار محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان رفتند.

«پیتر تیلر» سفیر جدید سوئد که برای تقدیم استوارنامه خود به دیدار رئیس جمهور کشورمان رفته بود، دست به یک رفتار تامل برانگیز و به دور از آداب دیپلماتیک زد.


 سفیر جدید سوئد در زمان تقدیم استوارنامه

 
وی در این دیدار بر خلاف رفتار دیپلماتیک اقدام به انداختن پا روی پای خود کرد که این رفتار از سوی سفیر یک کشور در مقابل رئیس جمهوری بی سابقه است.انداختن پای سفیر روی پایش در دیدار با رئیس جمهور

 

علی محمد بیدار مغز کارشناس تشریفات بین الملل در این خصوص با اشاره به عرف دیپلماتیک در چنین دیدارهایی گفت: پا روی پا انداختن سفیر جدید در دیدار با رئیس جمهور که از وی مقامی بالاتر دارد بی سابقه است.

وی با اشاره به انداخته شدن پای چپ بر روی پای راست به نوعی که کف کفش به سمت صورت رئیس جمهور بوده یادآور شد: این نوع نشستن در اروپا نیز تنها در مقابل یک مقام هم سطح استاندارد و عرف است و نه در برابر مقام بالاتر و علاوه بر آن نوع پا انداختن نیز غیر قابل اغماض است و می‌تواند باعث اعتراض شود.

کارشناس تشریفات بین‌الملل با بیان اینکه در عرف دیپلماتیک، سفیر جدید در زمان تقدیم استوارنامه خود باید به رئیس جمهور تعظیم کند، خاطرنشان کرد: پس از تقدیم استوار نامه نیز باید چند دقیقه ایستاده و سخن خود را در این حالت بگوید، اما طی 10 سال گذشته رؤسای جمهور ایران به سفرا اجازه می‌دادند که بنشینند که این موضوع تنها در کشورمان مرسوم است و نه در جای دیگر.


 
عمل متقابل رئیس جمهور

 

با گذشت چند روز از این رفتار سفیر جدید سوئد، متاسفانه هیچ توضیح یا خبری مبنی بر برخورد یا تذکر به سفیر جدید داده نشده و همین موضوع باعث انتشار این مطلب شد، هرچند به نظر می‌رسد که احمدی نژاد در پاسخ به این حرکت، عمل متقابل انجام داد.
انتشار یافته:
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
۱۳۹۱/۰۹/۱۷ - ۱۸:۱۶
دکتر زیرکتر از این حرفاست!!!
ناشناس
۱۳۹۱/۰۹/۱۸ - ۲۲:۴۶
مکه اینکه فقط به درد همین کارا بخوره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: