به روز شده در: ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
اِلهى عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفآءُ وَ انْکَشَفَ الْغِطآءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجآءُ وَ ضاقَتِ الاَْرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمآءُ وَ اَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَ اِلَیْکَ الْمُشْتَکى وَ عَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِى الشِّدَّةِ وَ الرَّخآءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ الِ مُحَمَّداُولِى الاَْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ وَ عَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنّا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِىُّ یا عَلِىُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانى فَاِنَّکُما کافِیانِ وَ انْصُرانى فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِب الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى اَدْرِکْنى السّاعَةَ السّاعَةَ السّاعَةَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ مُحَمَّد وَ الِهِ الطّاهِرینَ.      
کد خبر: ۸۹۱۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۰
مهر، مریم حاج عبدالباقی صبح یکشنبه در نشست "موارد مغفول مانده در حوزه دختران” که در فرهنگسرای ولاء در شهرری برگزار شد، افزود: یکی از ضروریات در تربیت فرزند این است که مادر با زبان کودکانه با فرزند خود صحبت می کند و با مهربانی و عطوفت در مقابل خواسته های آنها می ایستد.
 
وی بیان داشت: مادر برای تربیت فرزند خود باید برای او نقش بازی کندو با مهربانی با او برخورد می کند و این امر مهمی است به طوری که اگر این تربیت در هفت سال اول به دست مردان بود فرزندان بسیار آسیب می دیدند.
 
حاج عبدالباقی ادامه داد: ما باید زبان خود را در بسیاری از مکانها کنترل کرده و حقیقت را در بسیاری از زمانها بازگو نکنیم و مادران می توانند در مقابل فرزندان خود از این روش استفاده کرده و این خصوصیت در تربیت بسیار مؤثر بوده و زمانی یک زن موفق تر خواهد بود که قدرت نقش بازی کردن او دیده شده و بتواند آن را مدیریت کند و به کار اندازد.
 
سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: قوه نقش بازی کردن نباید برای منافع نفسانی زن به حرکت افتد، بلکه باید برای مصلحت خانواده و جامعه به حرکت افتد که این امر بسیار مؤثر و مفید است.
 
باید دختر و پسر هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند
 
وی اضافه کرد: در سیستم آموزش و پرورش همسانی بسیاری در برخورد با دختر و پسر وجود دارد در صورتی که آنها با یکدیگر تفاوتهایی دارند که باید دیده شود و هر کدام در کانالی جداگانه قرار گیرند.
 
این حافظ کل قرآن در خصوص افزایش آگاهی دختران گفت: قدرت سیاستمداری و نقشه کشی را باید از دوره نوجوانی به دختران خود آموزش دهیم؛ دختر در زیور و زینت بار می آید و در زیور و زینت نشر و نما پیدا می کند، این به این معنی است که دختر به زرق و برق کششی آشکار و بیشتر از مرد دارد که این به دلیل تلطیف فضای زندگی است، مشاهده می کنیم که در خانه ای که زن باشد فضایی زیبا و لطیف تر در خانه ایجاد خواهد شد.
 
وی افزود: اگر ویژگی دختران در جای خود مورد استفاده قرار نگیرد و به جای محیط خانواده در بیرون از خانه از آن استفاده کند، سبب ایجاد مشکلاتی خواهد شد، هر کس که بخواهد زیاد محبت کند باید زیاد محبت نیز ببیند و سفارش شده که در منزل به فرزندان به خصوصً دختران بسیار محبت کنید و اگر می خواهید هدیه ای دهید اول به دختر داده و با دختر با ملاطفت بیشتری رفتار کنید.
 
دختران باید چشمه جوشان مهرورزی برای خانواده باشند
 
حاج عبدالباقی عنوان کرد: دختران در آینده مسئولیت چشمه خورشید محبت را بر عهده دارند و بنابراین باید آنها چشمه جوشان مهرورزی برای خانواده باشند و زنها به دلیل احساساتی که دارند در مقابل این امر احساس مسئولیت می کنند.
 
وی ادامه داد: برخی پدران ایرانی قدرت تعامل با دختر و همسر را ندارند و نمی دانند چگونه باید لطافت زن را دیده و با او رفتار کنند، اما در زندگی زنان موفق، پدران آنها نقش پررنگی ایفا کرده اند، مانند شهیدان که برای دخترانشان مطالبی پر رنگ و پر محبت نوشته اند در نتیجه این دختران موفق ترند.
 
حاج عبدالباقی اظهار داشت: محبت زیاد از جانب مادران سبب می شود که بچه های آنها هرگز نتوانند ازدواج کنند و یا ازدواج خوبی نداشته باشند، هرگز نمی توانند بگذارند بچه هایشان از خودشان جدا شوند و هنگام دیدن کسی در کنار فرزندانشان او را رقیبی برای خود به حساب می آورند و توان دیدن او را ندارند.
 
وی در خصوص احساسات دختران گفت: بسیاری از افرادی که گرفتار رابطه های ناخواسته در دوران نوجوانی می شوند همه نتیجه دلسوزی آنها نسبت به افراد جامعه بوده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
16:25 - 1392/12/27
0
0
اینهم نظر ایشان است/
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر: