radaronline.ir

کد خبر: ۹۱۰۴۹
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۴-18 December 2013
استاندار البرز تأکید کرد: با جاذبه های بکر و منحصر به فردی که در بخش آسارا وجود دارد باید تغییری در نوع نگاه مان به عنوان اینکه آسارا سرزمینی با استعدادهای ذاتی است داشته و آن را تنها خط ارتباطی رسیدن به محور چالوس ندانیم.

به گزارش خبرنگار البرزنیوز؛ سیدطاهر طاهری صبح دیروز در جلسه اداری بخشداری آسارا که با حضور جمعی از مدیران کل دستگاه ها تشکیل شد، مصوبه هیئت دولت را مبنی بر انتقال آب رودخانه کرج که در سفر اخیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور طی نشست مشترکی مطرح شده بود محور قرار داد و گفت: از آنجا که رودخانه کرج یکی از مهمترین رودخانه های کشور به شمار می رود و تأمین کننده بخش مهمی از منابع آبی استان تهران و البرز است، ضرورت حفاظت از این منبع حیات بخش بیش از پیش ضروری می شود.

وی با بیان اینکه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز در حال پیگیری این مهم است، افزود: به همین منظور با همکاری محیط زیست و سایر مسئولان امر باید از بروز مشکلات احتمالی در این زمینه جلوگیری به عمل آورد.

دیدار مشترک استاندار با وزیر نیرو پیرامون مصوبه انتقال آب رودخانه کرج به تهران

طاهری در ادامه به دیدار مشترک خود با وزیر نیرو پیرامون مصوبه انتقال آب رودخانه کرج به تهران نیز اشاره کرد و گفت: طی دیداری که امروز با وزیر نیرو خواهم داشت با طرح مشکلات فرا رو در اجرای این طرح ، مباحث زیست محیطی را نیز مورد پیگیری قرار خواهم داد تا هر چه سریع تر روند اجرای این طرح به عنوان پروژه ای ملی و حائز اهمیت نهایی گردد.

آسارا را سرزمینی بنگریم، آسارا خط عبوری نیست

استاندار البرز در ادامه با مهم دانستن بخش آسارا به عنوان یکی از محورهای ارتباطی کرج با جاده چالوس تصریح کرد: در حال حاضر آسارا ، به عنوان یک کریدور مهم در محور کرج – چالوس قرار دارد و طبق آمار روزانه 20 هزار مسافر از این مسیر عبور می کنند و از زیبایی های طبیعت این جاده بهره مند می شوند.

طاهری افزود: علاوه بر آن بخش قابل توجهی از گردشگران در مراکز اقامتی و تفریحی این محور در رفت و آمد هستند و همین امر نیز نگاه ویژه تر به آسارا به عنوان سرزمینی با جاذبه های گردشگری فراوان ضروری را می سازد.

استاندار البرز تأکید کرد: استقرار معادن، جاری بودن تنها رودخانه دارای ماهی های قزل آلای خال قرمز، دسترسی به نقاط کوهستانی در این محور نیز از دیگر دلایلی است که موجب می شود تا به آسارا تنها به عنوان یک شهرکوهستانی ننگریم.

وی افزود: البته مشکلاتی نیز در حوزه محیط زیست و ساماندهی زباله های این محور وجود دارد که باید هر چه سریع تر رفع شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: