radaronline.ir

کد خبر: ۹۲۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۱-05 January 2014
رسانه‌های آن سوی مرزها، عامل شلیک را "مداح حکومتی" می‌خوانند و برخی رسانه‌های داخلی از ارتباط او با برخی مراکز قدرت و ثروت سخن می‌رانند.
 صدای گلوله یک مداح معروف در یکی از بزرگراه‌های تهران، گرچه لحظاتی بعد از شلیک، محو شده است، اما صفیر آن در صفحات رسانه‌های مجازی، هرلحظه بلندتر می‌شود.

به گزارش البرزنيوز ،‌ محمد مهاجری در ادامه یادداشت خود در وبلاگ خبرآنلاین می‌نویسد: سری به رسانه‌های داخلی و خارجی بزنید و ببینید این اتفاق تا کجاها رفته و به جنجالی‌ترین خبر و گاه تیتر اصلی تبدیل شده است.

رسانه‌های آن سوی مرزها، عامل شلیک را "مداح حکومتی" می‌خوانند و برخی رسانه‌های داخلی از ارتباط او با برخی مراکز قدرت و ثروت سخن می‌رانند.

متاسفانه با وجود انتظاری که از پلیس می‌رفت تا با انتشار خبر رسمی راه را بر شایعات ببندد، این اقدام صورت نگرفت و این کم کاری، لحظه به لحظه بر دامنه شایعات می‌افزاید.

حرف من در اینجا در باره اقدام مداح مزبور نیست. او اگر خلافی مرتکب شده باید سزایش را طبق قانون ببیند. سخن بر سر این است که جریانی به راه افتاده تا به بهانه رخداد مزبور، تیغ بر عزاداری و نوحه‌خوانی بکشد. اثبات این مدعا اصلا کار سختی نیست. رجوع به سایت‌های بی بی سی ، رادیو فردا و ... کاملا گویاست. برخی رسانه‌های داخلی هم خوراک کافی برای آنها تهیه می‌کنند و هیزم بیار آتش معرکه شده‌اند.

بر فرض که مداح مزبور و چند مداح معروف دیگر خطاکرده باشند؛ آیا این مجوز می‌شود که هزاران مداح مخلص در پهنه این سرزمین، بدنام شوند؟ آیا می‌توان به این بهانه به اصل مداحی و نوحه‌خوانی حمله کرد؟

خواهشم از دوستان و همکاران رسانه‌ایم که همگی‌شان را اهل روضه و هیات و عزاداری می‌دانم این است که تخلف یک یا چند مداح را که احیانا با مشرب سیاسی‌شان همراه نیستد (و انصافا هم برخی از گفتارها و رفتارهای این صنف قابل دفاع نیست) به گونه‌ای بازتاب ندهند که اصل کار مقدس عزاداری اهل‌بیت زیر سوال برود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: